kontakt@wszelkieprzejawyartyzmu.pl

Idea WPA

Ta impreza nie daje się łatwo zaszufladkować. Jej profilem jest brak profilu. Jej zasadą – brak zasad. Tu spotyka się amator z profesjonalistą, początkujący – z dojrzalszym twórcą. Grafik, raper, tancerka, graficiarz, fotograficzka czy wokalistka – każdy może się załapać. I sam zdecyduje, co chce przedstawić, sam zaaranżuje swoją przestrzeń.

Co roku przemieniamy pustostany w niekonwencjonalne galerie sztuki. Wraz z setkami artystów promujemy idee wolności twórczej. Cechuje nas alternatywne podejście, otwartość i wolność sztuki niepoddanej wstępnej ocenie. Ideą WPA jest odkrywanie, pobudzanie i zachęcanie do kreatywności.

Wszelkie Przejawy Artyzmu 5 , Duszniki-ZdrójJest to najprawdopodobniej największe spotkanie tak różnorodnych artystów w Polsce. WPA to muzyka, malarstwo, taniec, rysunek, fotografia, teatr, grafika, animacja, graffiti, film i rzeźba. Poprzez otwartą formułę festiwalu szczególnie promujemy twórców młodych, dostarczając im nowych źródeł inspiracji, sprzyjając nawiązywaniu kontaktów i najbardziej nawet zaskakującej współpracy artystycznej – dzięki wyjątkowo nieformalnej, przyjacielskiej, a nawet serdecznej atmosferze. Miarą kreatywnego luzu WPA, wyjątkowo docenianego przez uczestników, niech będzie fakt, że każdy z nich sam w dowolny sposób aranżuje przestrzeń, w której przedstawia swoją twórczość. By maksymalnie poszerzyć możliwości aranżacji i przez to także przydać imprezie niezwykłego charakteru, na miejsce WPA wybieramy zawsze budynek opustoszały, w stanie przed-remontowym  ewentualnie w trakcie modernizacji. Uczestnicy otrzymują od nas, organizatorów, wszelką pomoc leżącą w zasięgu naszych możliwości, czasami łącznie z transportem prac nawet z odległych zakątków kraju.

WPA cieszy się bardzo dużą popularnością jak na galerię sztuki. Na zdjęciu widać ludzi oczekujących na otwarcie drzwi galerii 🙂 Było ich ponad 400 tego wieczoru. W ciągu tygodnia główny budynek wystaw odwiedza ok 3 tysięcy osób, a kolejne 2 tysiące bierze udział w innych częściach festiwalu jak warsztaty, koncerty i pokazy artystyczne.